Yükleniyor

Haberler

23 Oca 2016
Köstebekgiller SVR Render Sistemi'nde Hayat Buldu
Köstebekgiller 2 - Gölgenin Tilsimi animasyon filminin render çalismalari SVR Render Çiftligi'nde gerçeklestirildi.
Köstebekgiller 2 - Gölgenin Tilsimi animasyon filmi 22 Ocak 2016'da vizyona girdi.
Filmin render islemleri SVR'nin Render Çiftligi'nde gerçeklestirildi.
07 Ara 2015
2 oda büyüklügünde süper bilgisayar
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.

2 oda büyüklügünde süper bilgisayar

Yildiz Teknik Üniversitesi Teknoparki’nda hizmet veren Türkiye’nin en hizli Süper Bilgisayar Sistemi hakkinda Milliyet’e bilgi veren SVR Genel Müdürü Gamze Cankul, “2 bin bilgisayari üst üste koysan bu verimi elde edemezsiniz” dedi. Haberin devami için tiklayiniz.

01 Ara 2015
High Performance Computing 2015 Zirvesi
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
Yildiz Teknik ÜniversitesiHuawei ve SVR tarafindan düzenlenen “High Performance Computing 2015 Zirvesi”, endüstri marka temsilcilerinin katilimiyla gerçeklesti.
Yildiz Teknik Üniversitesi (YTÜ), Huawei ve SVR tarafindan “Beyond The Limits” temasi ile düzenlenen “High Performance Computing 2015 Zirvesi”, endüstrinin marka temsilcilerinin de katilimiyla zengin içerikli konusma ve paneller esliginde gerçeklesti.
25 Haz 2015
MELEK YATIRIM GURUSU BAYBARS ALTUNTAŞ YILDIZ SVR’de
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
Avrupa Melek Yatırımcılar Ağı (EBAN) Başkan Yardımcısı Baybars Altuntaş Teknopark a yaptığı ziyarete istinaden firmamızı da ziyaret etti. Ziyarette kendisine Firmamız faaliyetleri anlatıldı. HPC, Render gibi birçok işlem süreci ve ürün pazarlama konularında fikir alışverişi yapıldı.
10 Haz 2015
MERCEDES BENZ TÜRK VE YILDIZ TEKNOPARK İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
Mercedes Benz Türk A.Ş.’nin yakın zamanda faaliyete geçmesi planlanan ve Avrupa Bölgesi’nde hizmet verecek olan Global IT merkezinin, YTÜ ve Yıldız Teknopark ile yapabileceği işbirliklerinin görüşüldüğü toplantı, Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş’ın liderliğinde gerçekleşti. Firmamızdan Dr. Özden Akıncı ve Mahir Kaymaz da katılarak görüş ve önerilerimizle destek verdiği toplantıda IT sektörü ve üniversite öğrencilerinin bu alanda yetiştirilmesi üzerine yapılabilecek ortak çalışmalar konusunda konuşuldu.
02 Haz 2015
MICHIGAN STATE UNIVERSITESI VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ SVR' yi ziyareti
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
Michigan State Universitesi Senato Başkan Yardımcısı Martin A. Crimp ve Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Metin Salamcı ile Türk ve Amerikalı akademisyenlerden oluşan bir heyet, birlikte yapılabilecek potansiyel akademik çalışmaları etüt etmek ve ortak çalışma zemini oluşturmak adına üniversitemizi ve SVR' yi ziyaret etti.
13 May 2015
Yüksek Performans Bilgisayar Teknolojisi, En İyi İş Ortağı
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
SVR A.Ş., 13.05.2015 tarihinde Huawei Türkiye tarafından gerçekleştirilen “Huawei İş Ortakları ve Cloud Congress” konferansı kapsamında “Yüksek Performans Bilgisayar Teknolojisi, En İyi İş Ortağı” ödülüne layık görüldü. Törende Huawei Türkiye Kurumsal Çözümler Birimi Ülke Müdürü Simon Zou ödülü SVR A.Ş. CTO’su Mehmet Salih Koç'a verdi.
18 May 2014
Huawei is ortakligi kurulusu.
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.
Huawei is ortakligi kurulusu.
Türkiye’nin en büyük teknik altyapısını kuruyoruz
SVR Bilgi Teknolojileri A.S.

    SVR Bilgi Teknolojileri A.S., Yildiz Teknik Üniversitesi ve Huawei Telekomünikasyon sirketi, 24 Mart Pazartesi günü gerçeklestirilen imza töreniyle, Türkiye’nin en büyük yüksek basarimli hesaplama sisteminin kurulmasi anlasmasini imzaladi. Kurulacak sistemdeki süper bilgisayar sayesinde, uçak-gemi tasarimlarindan deprem simülasyonlarina, savunma sanayi arastirmalarindan finansal ve ekonomik öngörülere, ilaç ve gen arastirmalariyla astrofizik çalismalarindan medya sektöründe reklam-film video render islemlerine kadar, çok genis bir alanda, büyük veriyle hesaplama ihtiyaci karsilanmis olacak. Kurulacak olan Türkiye’nin en büyük yüksek basarimli hesaplama sistemi, dünyanin ilk 500 süper bilgisayari arasina girebilecek kapasiteye sahip olup, ihtiyaç duyan herkes bu sistemden faydalanabilecek. Özellikle yogun mühendislik hesaplamalari, tip, meteorolojik sistemler, simülasyon, animasyon üretimi, tasarim, analiz vb. konularinda çalisan ve güce, hiza ve zamanin degerine önem veren herkes sistemden hizmet alabilecek.     SVR Bilgi Teknolojileri ve Yildiz Teknik Üniversitesi Yüksek Basarim Hesaplama Sistemi, küresel teknoloji devi Huawei donanimlari üzerinde çalisacak ve sistem su anda kurulu güç olarak ‘Türkiye’deki En Performansli Yüksek Basarimli Hesaplama Sistemi’ olacak.

    ‘Hedef, Türkiye’yi, dünyadaki en büyük süper bilgisayarlar arasinda ilk 50’ye sokmak’ Türkiye’nin bulut üzerinde çalisan en büyük süper bilgisayarlarinin kurulmasi için düzenlenen imza töreninde, SVR Bilgi Teknolojileri Yönetim Kurulu Baskani Ertan Sener, “Bugün burada attigimiz imzayla, Türkiye’nin tüm dünyada ses getirecek çalismalari yapmasinin yolu açilmistir” dedi. Türk mühendislerce tasarlanan sistemin saniyede 147 trilyon islem yapabilecek kapasiteye sahip oldugunun kesinlestigini belirten Sener, yapilan yatirimla hedeflerinin, dünyadaki en büyük süper bilgisayarlar arasinda Türkiye’yi ilk 50’ye sokmak oldugunu söyledi. Saglik ve ilaç sektörü de yüksek basarimli hesaplama sistemlerini en sik kullanan sektörler arasinda yer aliyor. Sistemin altyapi ve donanimini saglayan teknoloji devi Huawei’nin Türkiye Genel Müdürü Zhao Gang, yüksek basarimli hesaplama sistemleri sayesinde bilgisayar ortaminda birçok elementin insan vücudu ve birbirleriyle etkilesimlerinin deneysel ortamlara göre çok daha hizli test edildigini belirtti.

    Gang, “Süper bilgisayarlar sayesinde artik hastaliklarin tedavisi için gelistirilen ilaçlarin analizlerinde daha kisa sürelerde sonuç alabilmek mümkün oluyor. Otomobil sanayisinde de, yüksek basarimli bilgisayarlar üzerinde, çarpisma testleri, dayaniklilik simülasyonlari yapilarak, araç tasariminda ne tür degisikliklerin yapilmasi gerektigi saptanabiliyor. Türkiye’de yerli otomobillerin üretilmesi gündemdeyken, yerli otomobillerin her türlü testi ve tasarimi kuracagimiz bu sistemde yapilabilir” dedi. Yüksek Basarimli Hesaplama Sistemi, üniversiteler disinda özellikle, otomotiv, havacilik, savunma, ilaç, petrol arama, meteoroloji, medya ve finans sektörlerinde her gün daha da yayginlasarak kullaniliyor. Bu sektörlerde ürünün gelistirilmesinde, test edilmesinde, test edilen ürünün iyilestirilmesi süreçlerinde birçok islem Yüksek basarimli hesaplama sistemleri üzerinde yapiliyor.     Süper bilgisayar sisteminin teknik özellikleri: Süper bilgisayar, saniyede 147 (trilyon) Teraflops islem gücünü; son nesil 5400 çekirdekli islemciler ve en son veri depolama teknolojisi olan SSD (solidstatedisk) yapisiyla birlikte, 107.000 çekirdekli grafik islemcisinin güçlerini bir arada senkronize çalistirilmasiyla elde edilmektedir. Sistem, iletisimini bugünün son teknolojisi olan 40 Gbitlik Ethernet teknolojisi ile (Interconnect) karsilamaktadir.