Yükleniyor

Yüksek Başarımlı Hesaplama

Yüksek Performanslı Sistemler genellikle bilimsel ve mühendislik alanlarında yüksek hesaplama işlemlerinin gerektirdiği alanlarda kullanılmaktadır.

SVR Bilgi Teknolojileri A.Ş.

Bilimsel ve mühendislik çalışmalarındaki modelleme (simülasyon) çalışmalarının gerçeğe yakın bir şekilde ve kısa sürede gerçekleştirilmesi için yüksek başarımlı hesaplama (ing. high performance computing) alt yapılarına ihtiyaç duyulmaktadır. Firma, sahip olduğu 5120 çekirdeklik yüksek başarımlı hesaplama havuzuna düşük gecikmeli, yüksek kapasiteli, paralel I/O özelliğine sahip SSD tabanlı dosya sistemi ile yaklaşık 4.5 GB/s ‘lik veri okuma/yazma olanağı sağlamaktadır.

Hızlı ve teknolojik altyapı

SVR A.Ş., bünyesindeki yüksek başarımlı hesaplama alt yapısı ile otomotivden savunma sanayiine, ilaç tasarımından gen araştırmalarına kadar farklı alanlardaki endüstri çalışmalarına hizmet sunarak uzun zaman alan modellemelerin daha kısa sürede tamamlanmasına olanak sağlamaktadır. Böylece müşteriler, zaman ve maliyetten tasarruf ederek küresel ölçüde endüstriyel rekabet edebilir hale gelmektedir.